Evimiz için pratik aydınlatma önerileri

ev aydınlatma öneri

Dekorasyon konusunda insanların en çok sıkıntı çektiği konuların başında ev içerisinde kullanılacak olan eşyaların değil! Evin hemen hemen her yerinde kullanılması gereken aydınlatma konusunda sıkıntı yaşanmasıdır.

Aydınlatma konusu başlı başına uzmanlık gerektiren bir konu olup, ev içerisinde belirli yerlerin basit bir şekilde avizeler ile geçiştirilebilecek bir konu değildir.

Bu sebeple aydınlatmanın gereksinim duyduğu yerler ile ilgili olarak ilk olarak evin hangi bölümünde aydınlatmaya ihtiyaç duyuluyor ise, tercihi evin o bölümüne göre yapılması gerekmektedir.

Örneğin; evin en çok kullanılan salon veya oturma odası ile ilgili olarak aydınlatma sisteminin içerisinde bulunan kişileri rahatsız etmeyecek şekilde dizayn edilmesi gerekir. Bunun için alçı tavan modelleri ile tavan arası ayarlanıp, tavanın gizli veya gömme bölümü olarak bilinen yerlere aydınlatma modelleri yerleştirilir.

Kullanılacak olan aydınlatmanın rengi ise, sarı olup insanların doğrudan hem ışık ile muhatap olmasının önüne geçilmiş olup hem de sarı ışığın yormayan etkisinden faydalanılabilir. Bununla birlikte alçı tavan olmayan yerlerde ise, evin köşe ve duvar kısımlarına spot olarak ifade edilen aydınlatma ürünleri konulabilir.

Aydınlatma önerileri ile ilgili olarak evin mutfak bölümünde ise, özellikle yemeğin yapıldığı mutfak tezgâhı için mutlaka ayrı bir aydınlatmanın olması gerekir.

Ocak kısmı ile birlikte kullanılan mutfak tezgâhları için kullanılan mobilya ürünlerinin içerisine yerleştirilecek aydınlatma ürünleri ile istenilen dekorasyona kavuşulabilir.

Evin diğer bölümlerinde kullanılacak olan aydınlatma için belki basit avizeler seçilebilirken, özellikle çocukların ders çalışma masaları için mutlaka ayrı bir aydınlatma ürününe ihtiyaç vardır.

23 / Tem / 2018

Yorum Yazınız