Yüzü İnce Gösteren Makyaj Önerileri

makyaj önerileri

Makyaj yapmanın en zevkli yanı gizlemek istediğiniz ya da öne çıkarmak istediğiniz alanları küçük rötuşlar ile gerçekleştiriyor olmasıdır.

Bazen kilolu ya da geniş yüzlü bayanlar bu istenmeyen görüntü için makyajın engin sırlarından faydalanırlar şimdi biz de bu sırlara bir bakış atalım.

İnce bir yüz görüntüsü için alt çene, göz üstü kemikler, elmacık kemikleri ve alın kemiğinin öne çıkmış belirgin diğer kısımların çukurda yani gölgede kalması gerekli.

Makyajımıza başlarken cildimizi iyice nemlendirelim ki rahat çalışabilelim. Yüzümüze uygulayacağımız kapatıcı fondötenleri her yere sürmeyelim cilt rengimize uygun tonu gölgede kalacak alanlara yani elmacık kemiği altı, şakaklar, gözaltlarına uygulayalım bu tondan 1-2 ton daha koyu fondöten ya da kapatıcı ile elmacık kemikleri, göz kemiği, alt çene ve alın kemiğinde uygulayalım.

Elmacık kemiklerimize çok koyu pembe, kırmızı allıklardan kaçınalım daha çok şeftali rengi hafifi bronz allıkları elmacık kemiğinin iç tarafından şakaklara doğru sürelim. Gözaltı bölgesinde 1-2 ton daha açık kapatıcıları tercih edelim.
Burnumuzun direk kemiği yanlarınızda biraz kanatları içine alacak şekilde gölgelendirelim.

İnce kaş yüzü geniş gösteriri bu nedenle kaşları doğal formda kalın bırakalım eğer sorun varsa kalemle dolgu yapalım.

Saçlarımızı dümdüz alnımıza indirmek yerine biraz şekillendirip alın bölgesindeki saçları kabartalım ki dikkat başka yöne dağılsın.
Göz makyajınızı koyu ton farlar ile renklendirmeniz de etkili olacaktır burada dikkat edilecek konu eyeliner uygulamasında şakaklara doğru çıkıntı yapmamak olacaktır.

02 / Tem / 2018

Yorum Yazınız